Başkan Akdoğan’dan öğrencilere nasihat

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Kemal Aydoğan Ortaokulu’nun geleneksel hale getirdiği 3. Kariyer Günleri’nin konuğu oldu. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Başkan Akdoğan, hem okulda hem okul sonrası hayatta başarının çok okumakla ve araştırmakla yakalanabileceğini söyledi.
Kemal Aydoğan Ortaokulu, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğinde Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ı konuk etti. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, okulun konferans salonunda gerçekleştirilen Kariyer Günleri programına, terör saldırılarında hayatlarını kaybeden şehitlerimiz için dua ederek başladı.
Dizi İzlemeyin, Kitap Okuyun
Yoğun katılımın gerçekleştiği programda soruları yanıtlayan Başkan Akdoğan, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Bir öğrencinin ‘nasıl başarılı olunur’ şeklindeki sorusuna cevap veren Başkan Akdoğan, “Başarılı olmanın yollarını öğretmenleriniz mutlaka anlatıyordur ama ben de size çok okumanız konusunda tavsiyede bulunmak istiyorum. Telefonlarla oynamak ya da televizyonlarda dizi izlemek yerine çok kitap okursanız bu sizin için hem okul hayatında hem okul sonrası hayatınızda çok faydalı olur. Okulda öğretmenlerinizi dinleyip, okul dışında boş vakitlerinizde çok kitap okursanız, bu kısa vadede olmasa da uzun vadede size çok yararlı olacaktır” dedi.
Belediye Projeleri
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Niğde Belediyesi’nin şu anda yürüttüğü projelerle ilgili bir soruyu yanıtlarken, çalışmaları devam eden Hal kompleksi, Kamyon Garajı, Kapalı Pazaryerleri, Nikah Salonu, Altgeçit gibi çalışmaları örnek verdi. Niğde’ye yeni bir stadyum kazandırılacağını, Kayardı Mevkii’ne rekreasyon ve piknik alanı yapılacağını müjdeleyen Başkan Akdoğan, eski ve yeni sanayi sitesinin Hıdırlık Mevkii’ne taşınacağını, yerine yeşil alanlar ve park alanları yapılacağını bildirdi.
Sinema Salonları
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, bir öğrencinin Niğde’deki sinema salonlarının yetersizliğinden bahsetmesi üzerine de, “Biz Niğde Belediyesi olarak Selçuk Mahallesi’nde Kongre ve Kültür Merkezi yapmayı planlıyoruz. Bu merkez içinde 50, 75 ve 150 koltuk kapasiteli üç ayrı sinema salonları olacak” diye konutu.
Park Ve Yapay Çim Halı Saha
Kariyer Günleri programında katılan Okul Aile Birliği yöneticileri de Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’dan okula yakın bir bölgede park alanı oluşturulması ve okul bahçesi içine yapay çim halı saha yapılmasını istedi. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Okul Aile Birliği yöneticilerinin taleplerini inceleyeceklerini ve gerekli şartların oluşması durumunda bu taleplerin yerine getirileceğini açıkladı.
Programa Kemal Aydoğan Ortaokulu Müdürü Mehmet Alkan, okul yöneticileri, Okul Aile Birliği yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Programın ardından bir öğretmen günün anısına Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a çiçek takdim ederken, Başkan Akdoğan da katılımcılarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir önceki yazımız olan Niğde Mahsur Kalan Yaylacılar Kurtarıldı başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir