İlk iftar sofrası Fatih Sultan Mehmet Cami açılışıyla yapılacak

Ramazan ayı boyunca 12 ayrı noktada kurulacak mahalle iftarlarında vatandaşlar yemek sırasına girmeyecek, görevliler vatandaşların iftar yemeklerini masalarına getirecek.

Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce Ramazan ayında başlatılan ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören ‘mahalle iftarları’ programı Niğde Belediyesi tarafından geleneksel hale getirildi. Niğde Belediyesi, Ramazan ayı boyunca şehrin farklı noktalarında 12 ayrı iftar sofrası kuracak. 23 Haziran Cuma gününe kadar sürecek mahalle iftarlarının ilki 29 Mayıs Pazartesi günü Fatih Sultan Mehmet Camii açılışının birlikte gerçekleştirilecek.

‘’Ramazan ayının maneviyatını hemşehrilerimizle birlikte yaşamak için bu uygulamayı hayata geçirdik ‘’diyen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, ‘’ Tüm hemşehrilerimizi gönül sofralarımıza davet ediyoruz. Huzur, mutluluk ve birlik içinde geçireceğimiz on bir ayın sultanı Ramazan ayının, tüm dünyaya, İslam alemine, ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesini temenni ediyor, hemşehrilerimizin Ramazan ayını tebrik ediyorum” dedi.

Bu arada Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün Ramazan Ayı İftar Programı:

29 Mayıs Pazartesi Fatih Sultan Mehmet Camii’nin açılışı

31 Mayıs Çarşamba Paşa Camii, 2 Haziran Cuma Niğde Evleri, 5 Haziran Pazartesi İlhanlı Mah.,8 Haziran Perşembe Kent Meydanı, 10 Haziran Cumartesi Selçuk Mah., 12 Haziran Pazartesi Özbelde

14 Haziran Çarşamba Dere Mah., 16 Haziran Cuma Efendibey Mah., 19 Haziran Pazartesi İlhanlı TOKİ

21 Haziran Çarşamba Perşembe Pazarı, 23 Haziran Cuma Şahinali Mah.

Bir önceki yazımız olan Niğde Belediyesinin 6.’sını düzenlediği futbol turnuvasının galibi 1970 Tyana futbol takımı oldu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir