İmam Hatip lisesi öğrencileri Halep’teki zulme sessiz kalmadı

Çamardı Şehit Muttalip Soylu Anadolu İmam Hatip Lisesi Halep’teki zulme sessiz kalmadı. Okulda başlatılan kampanya ile öğrencilerin kendi aralarında ve öğretmenlerden topladıkları 100 torba un parasını Çamardı İHH İnsani Yardım Vakfı temsilcisi Abdullah Hamurcu’ya teslim ettiler.
Okul öğrenci temsilcisi Osman Yahya Uğur’un çağrısıyla toplanan öğrenciler, Halep’te yaşanan insanlık dramının İslam Aleminin yüreğine kor gibi düştüğünü, buna sessiz kalamayacağını, ümmete sahip çıkmanın bir görev olarak addedildiğini kaydetti. Halep’teki kardeşlerimizin bir nebze yarasına pansuman olmak istediklerini belirten Uğur, öğretmenlerin ve arkadaşlarını yardım kampanyasına katılmaya davet etti. Okulda başlatılan kampanya ile öğrencilerin kendi aralarında ve öğretmenlerden topladıkları 100 torba un parasını Çamardı İHH İnsani Yardım Vakfı temsilcisi Abdullah Hamurcu’ya teslim ettiler.
İHH Temsilcisi Abdullah Hamurcu, Müslümanların uğradığı zulme sessiz kalmayan Çamardı Şehit Muttalip Soylu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine, Okul Müdürü Abdulgani Özkan şahsında teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan Niğde’deki Ermeni kilisesi çocuk kütüphanesi olacak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir