Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu;

Sakatlar Derneği Niğde Şubesi binasında gerçekleşen ziyarette Vali Peynircioğlu’nu, Dernek Başkanı Songül Çalışkan ve dernek üyeleri karşıladı.

Dernek Başkanı Songül Çalışkan’dan Derneğin faaliyetleri ile ilgili bilgi alan Vali Ertan Peynircioğlu, Dernek üyeleri ile tek tek sohbet ederek sorun, istek ve taleplerini dinledi.

Dernek üyeleri Vali Peynircioğlu’nun ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirirken Vali Ertan Peynircioğlu da; “Engelli olmak bireyin tercihi değildir ve herkes engelli adayıdır. Bunun bilincinde olarak, öncelikle kişiyi engelli konumuna düşürecek nedenlerin önlenmesi için gereken tedbirlerin alınması biz idarecilere düşen en önemli görevlerden biridir. Diğer önemli görevimiz ise, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak, onları üretime dahil ederek toplumda aktif rol üstlenmelerini sağlayacak çalışmalar yapmaktır.” dedi.

Vali Ertan Peynircioğlu Dernek Başkanı ve Üyelerinin daima yanlarında olacağını ifade ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Bir önceki yazımız olan İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma haftası başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir