Niğde Valisi Peynircioğlu’ndan 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajı

Kadınların kültürümüzün en önemli unsuru olan aile kurumunun yapıtaşı olduğuna dikkat çeken mesajda, varlıklarıyla hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların kaynağı olduğu belirtildi.
Niğde Valisi Ertan Peynircioğlu ve eşi Gülay Peynircioğlu mesajı şu şekilde; ‘‘Bir toplumun gelişmişliği kadınlara verilen değerle ölçülmektedir. Bizim Kadınlarımız; Bağımsızlık mücadelemiz olan Kurtuluş Savaşında, gerek cephede erkeğiyle birlikte savaşarak, gerekse cephe gerisinde savaşa destek vererek, başarıyla alnının akıyla çıkmıştır. Yüce Dinimiz Kadınlarımıza büyük önem vermiş olup Sevgili Peygamberimiz “ Allah sizden, kadınlara karşı iyi ve hayırlı olmanızı ister; çünkü onlar, sizin analarınız, kızlarınız veya teyzelerinizdir” buyurmuşlardır. Bu nedenle aile ocağının temel taşı Kadınlarımızın, aile ve toplum içindeki yerinin anlatılması ve karşılaştıkları problemlerin tespiti ve çözümü açısından önemli bir gün olan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nde kadınlarımıza sunulan imkânların daha da artırılmasının toplumsal barışın ve huzurun sağlanmasında büyük rol oynayacağına inancımız sonsuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle başta tüm şehit ve gazi eşleri ve annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nü kutlar, selam ve saygılar sunarız. Allah’a emanet olunuz.’’

Bir önceki yazımız olan Meslek lisesi öğrencileri kariyer günleriyle bilgileniyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir