Trafik polisleri öğrenci servis araçlarının kış lastiklerini denetledi

Niğde’de trafik ekipleri öğrenci servislerine yönelik kar lastiği denetimi yaptı.
Niğde İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 1 Aralık’tan itibaren ticari araçlarda uygulamaya başlanan kış lastiği zorunluluğu kapsamında Niğde Şoförler ve Otomobilciler Odası binası önünde araçların lastiklerini denetledi. Polis ekipleri uygulamaya dair şu bilgileri verdi:
1 Aralık itibariyle 1 Nisan tarihine kadar ülkemizde tescil edilsin yada edilmesin ağır taşıtların gerek çekici, kamyon, otobüs ve kamyonetlerle ticari taksilerin zorunlu kış lastiği uygulamasına başlandı. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak bugün burada Şoförler ve Otomobilciler Odası görevlileri, zabıta ekipleri ve trafik ekiplerimiz ile birlikte Niğde’de bulunan servis araçlarını toplayarak kışlık lastik kontrolü ve genel kontrollerini yapıldı. Bu uygulamalarda özellikle yolcu taşıyan otobüs ve minibüs tarzı araçlarda hem sürücülerimizin hem de yolcularımızın can güvenliğinin sağlanması amacıyla kış lastiği takmak zorunlu hale getirildi. Belirtilen tarihler arasında kış lastiği takılmayan araçlara 602 TL para cezası kesiyoruz. Vatandaşlarımıza kış lastiğini sadece zorunlu araçlarda değil, hususi araçlarında da kullanmalarını öneriyoruz ve kazasız günler diliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Niğde’de ‘Huzur Türkiye’ operasyonu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir